Doświadczenie, wiedza, bogata baza archiwalnych źródeł oraz własnych autorskich projektów pozwala nam niezwykle swobodnie poruszać się na gruncie stylistyki. Zapał i wytrwałość zarówno w zdobywaniu owych źródeł, jak i osiąganiu mistrzostwa w projektowaniu metaloplastyki zaprocentowały oferowaną dziś Państwu różnorodnością.
Klasyczny – ponadczasowe piękno.
Historia sztuki zawsze inspiracją.
Styl ten nawiązuje do architektury klasycystycznej, lecz nie oznacza jej kopiowania. Tworząc kute elementy sięgamy po spuściznę dawnych epok, które w różnych okresach historycznych wypracowały pewne schematy kompozycyjne charakterystyczne dla danej epoki.
Kultywujemy tym samym tradycje na gruncie metaloplastyki w najbardziej rozpoznawalnych stylach, takich jak renesansowy, barokowy czy klasycystyczny. Zainspirowani przeszłością zachowujemy odpowiednie proporcje, symetrię i wdzięk, aby godnie oddać ponadczasowy charakter naszych prac.
Art Nouveau – wyrafinowany urok.
Secesja uwalnia zmysły.
Istotą secesji było dążenie do stylowej jedności sztuki dzięki łączeniu działań w różnych jej dziedzinach, głównie rzemiosła artystycznego, architektury wnętrz oraz rzeźby. Styl secesyjny cechują płynne i faliste linie, ornamenty roślinne lub abstrakcyjne, swobodne układy kompozycyjne, płaszczyznowość i linearyzm, a także inspiracje sztuką japońską.
Nazwany we Francji Art Nouveau rozwijał się od końca XiX wieku do wybuchu I wojny światowej. W okresie tym szczególnie dbano o odpowiednie wyposażenie wnętrz – stąd obecność specjalnie projektowanych mebli czy dekoracyjnych lamp.
Art Déco – nowa odsłona wzornictwa.
Zdecydowanie i odwaga.
Art Déco wywodzi się z Francji i pochodzi od określenia „l’art décoratif”, co oznacza sztukę dekoracyjną. W dziedzinie wzornictwa sztuki użytkowej szybko zyskał miano stylu międzynarodowego, stając się oficjalnym następcą secesji. Oprócz wpływów kubistycznych i futurystycznych można dostrzec impulsy stylistyczne z obcych kultur, m. in. afrykańskiej oraz starożytnego Egiptu i Chin. Dzieła kowalstwa artystycznego w stylu Art Déco charakteryzują się wyraźnie ozdobnym wzornictwem, a także użyciem cennych materiałów takich jak brąz czy mosiądz.
Zawsze przyciąga wzrok z uwagi na dbałość o szczegóły, ekskluzywne materiały oraz charakterystyczne wykończenia powierzchni – polerowanie na wysoki połysk lub patynowanie. Elegancja i charakter w tym niezwykle szlachetnym stylu łączą się tu w sposób unikalny.
Modern – minimalizm i perfekcjonizm.
Sztuka i rzemiosło z duchem czasu.
Modernizm w sztuce użytkowej został precyzyjnie zdefiniowany na początku XX wieku. Widać tu zdecydowane wpływy takich nurtów jak ekspresjonizm, nowy obiektywizm czy funkcjonalizm. Styl Modern łączy w sobie tradycje, najnowsze techniki wykonania oraz niepowtarzalny design, oddawany najczęściej w takich elementach jak kute bramy czy ogrodzenia.
Doskonale komponuje się ze sprężonym betonem dając poczucie surowości i prostoty. Swoim minimalistycznym charakterem symbolizuje racjonalną odwagę oraz funkcjonalność. Estetyka mająca już ponad 100 lat wciąż wydaje się być nowoczesną w swym wyrazie.
Neo Futuristic – sen o przyszłości.
Ekscentryczne wizje.
Futuryzm narodził się w XX wieku jako awangardowy kierunek w sztuce. Jego założeniem było patrzenie w przyszłość i nowoczesność, odrzucając tym samym tradycje. Pozbawiona wszelkich ozdób prostota i funkcjonalność wybiega tu w przyszłość dając nam wyobrażenie co może nas w niej czekać. Styl futurystyczny inspirowany jest minimalizmem, kosmosem oraz science fiction.
W metaloplastyce daje poczucie swobody, świeżości i dynamiki. Nowa odsłona stylu znana jako Neo Futuryzm miała miejsce w latach 60. XX wieku i trwa do dziś. Głównymi przedstawicielami nurtu są projektanci tacy jak Peter Cook, Cedric Price, Renzo Piano, Richard Rogers czy Norman Foster.